Stowarzyszenie Historyczne Reduta Częstochowa » Aktualności

21.05.2014 Dołączyliśmy do projektu Westerplatte. Czwarta czterdzieści osiem
21.05.2014 Dołączyliśmy do projektu Westerplatte. Czwarta czterdzieści osiem

Miło nam poinformować, że nasze Stowarzyszenie dołączyło do projektu Westerplatte. Czwarta czterdzieści osiem, którego założeniem jest zrealizowanie filmu pokazującego bohaterską obronę placówki "Prom" na Westerplatte 1 września 1939 r. z pięciokrotnie silniejszymi oddziałami niemieckimi.


Bohaterska pięciogodzinna obrona placówki "Prom" na Westerplatte 1 września 1939 r. Walka świetnie wyszkolonych i wyposażonych polskich żołnierzy o wysokim morale i patriotyzmie z pięciokrotnie silniejszymi oddziałami niemieckim. Walka, która zadecydowała o dalszej 7-dniowej obronie Westerplatte.
Film będzie ogromną dawką patriotyzmu, miłości do Ojczyzny, polskiej Historii, pokazem wyszkolenia polskich żołnierzy, Ich honoru, męstwa, poświęcenia i pogardy dla śmierci oraz wysokiej wartości polskiego sprzętu i uzbrojenia jakie wykorzystywali. Pokaże prawdziwe oblicze walk na Westerplatte na przykładzie heroicznej walki placówki "Prom" będącej na pierwszej linii walki w obronie Wojskowej Składnicy Tranzytowej i rozkaz Naczelnego Wodza jaki Obrońcy Westerplatte mieli wykonać - walkę do wyczerpania możliwości, czyli do ostatniego naboju lub ostatniego żołnierza. Tym samym film obali też absurdalny mit o rzekomym rozkazie obrony Westerplatte przez 12 godzin.