Relacje zdjęciowe » 2014

03.05.2014 Renowacja schronu bojowego przy ul. Małopolskiej
03.05.2014 Renowacja schronu bojowego przy ul. Małopolskiej

W piątek 2 maja, przeprowadziliśmy akcję renowacyjną schronu bojowego przy ul. Małopolskiej w Częstochowie, która objęła także uporządkowanie otoczenia obiektu. Do tej pory schron znajdował się w najgorszym stanie ze wszystkich zachowanych na terenie miasta, jednak po naszej akcji odzyskał swój pierwotny wygląd. Na jednolitej powierzchni, dobrze widoczne stały się ślady walk z 2 września 1939 roku. Przy obiekcie została także tabliczka informacyjna.

 

Schron bojowy położony przy ul. Małopolskiej, znajduje się w polu widzenia schronu obserwacyjnego (dziś zasłonięty przez kępę młodych drzew). We wrześniu 1939 roku znajdował się na II linii obrony. 2 września schron został obsadzony przez żołnierzy z 1 kompanii ckm 27 pp pod dowództwem por. Stefana Kaźmierskiego. Schron wziął udział w ciężkiej walce popołudniu 2 września, przyczyniając się do likwidacji niemieckiego włamania w I linię obrony pod Kiedrzynem.


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0