Stowarzyszenie Historyczne Reduta Częstochowa » Aktualności

19.04.2016 Pierwszy konkurs wiedzy na temat historii 7 Dywizji Piechoty rozstrzygnięty!
19.04.2016 Pierwszy konkurs wiedzy na temat historii 7 Dywizji Piechoty rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że mamy już rozstrzygnięcia konkursu wiedzy na temat historii 7 Dywizji Piechoty, który odbył się wczoraj w I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie! Konkurs, którego mieliśmy zaszczyt być koordynatorami, cieszył się dużą popularnością, wzięło w nim udział 34 uczniów z 11 częstochowskich szkół ponadgimnazjalnych. Wśród 25 pytań przygotowanych przez Adama Kurusa - historyka i prezesa naszego Stowarzyszenia, były pytania zarówno łatwiejsze, jak i trudniejsze, a niekiedy także podchwytliwe, wymagające koncentracji. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału, a poniżej przedstawiamy listę laureatów:

Grand Prix – Michał Figzał z Zespołu Szkół im. Kochanowskiego
Pierwsze miejsce – Michał Kuśnierz z Technicznych Zakładów Naukowych
Drugie miejsce – Łukasz Kowalik z IV LO im. Sienkiewicza
Trzecie miejsce – Krystian Nabiałek z III LO im. Biegańskiego
Trzecie miejsce – Marek Sroczkowski z III LO im. Biegańskiego

Serdecznie gratulujemy laureatom! Ze swej strony musimy dodać, że wszyscy laureaci wykazali bardzo dobry poziom przygotowania merytorycznego, w większości odpowiadając poprawnie nawet na najtrudniejsze i szczegółowe pytania. Jesteśmy przekonani, że wiedza, którą uczestnicy nabyli w trakcie przygotowań do konkursu, pozwoliła poznać im prawdziwych Bohaterów związanych z naszym miastem i regionem - żołnierzy 7 Dywizji Piechoty. Jeszcze raz gratulujemy!

 

Pytania konkursowe i prawidłowe odpowiedzi, można sprawdzić tutaj:

http://zst.czest.pl/wp-content/uploads/2016/04/TEST_HISTORYCZNY.pdf

Więcej szczegółów na:

http://slowacki.net/n,7-dywizja-piechoty-w-czestochowskiech-szkolach-srednich

Fot. I LO im. Juliusza Słowackiego